Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co sugeruje u mnie ten wynik?

Witam. Mam wynik 0.1 mlU/ml co on oznacza. Dodam jest mi cały czas niedobrze czuje się tak samo jak byłam z pierwszym dzieckiem w ciazy
KOBIETA, 32 LAT 6 miesięcy temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik ten oznacza, że we krwi nie została wykryta gonadotropina kosmówkowa (czyli beta hCG, jeżeli właśnie badanie na jej obecność ma Pani na myśli). Jest to stan fizjologiczny, typowy dla zdrowych ludzi, w tym kobiet niebędących w ciąży. Więcej o hormonie i badaniach na jego oznaczenie, a także normach dla poszczególnych tygodni ciąży w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Jeżeli jednak podejrzewa Pani ciążę, to można ponowić badanie za kilka dni, choć wykonane już około 7 dni po stosunku płciowym może wskazać zapłodnienie. Wówczas jednak stężenie beta hCG wynosiłoby >5 mIU/ml. Natomiast nawet taki wynik określany jest mianem wątpliwego i dopiero stężenie gonadotropiny kosmówkowej w wysokości >25 mIU/ml pozwala na niezaprzeczalne stwierdzenie ciąży. Odsyłam do odpowiedzi eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jesli-test-z-krwi-dal-wynik-01-miuml-to-czy-ciaza-jest-mozliwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy