Czy na pewno wynik negatywny oznacza brak ciąży?

Witam. Beta hcg 16 dni po stosunku <0,5 miu/ml i 33 dni po stosunku <0,5 miu/ml. Czy na pewno wynik negatywny i oznacza brak ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

badanie laboratoryjne na obecność beta hCG z krwi jest najczulszym z obecnie dostępnych i pokazuje faktyczny poziom gonadotropiny kosmówkowej, pozwalając na potwierdzenie lub wykluczenie ciąży już kilka dni po zapłodnieniu. Gonadotropina kosmówkowa to hormon, którego nie produkuje organizm ludzki, więc możliwy jest do wykrycia we krwi lub w moczu tylko w określonych sytuacjach. Jest to ciąża lub pewien typ nowotworów. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Wykonanie testu 16 i 33 dni po stosunku nie pozostawia cienia wątpliwości co do wyniku. W Pani przypadku ciąża jest wykluczona, ponieważ wynik beta hCG poniżej 5mlU/ml oznacza brak zapłodnienia. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.