Co mówi mój wynik bety?

Witam. Z 12 na 13 grudnia doszło do niezabeczpieczonego stosunku właśnie wtedy też miałam Owulacje. Dziś 23 grudnia wykonałam badanie z krwi beta hcg wynik 2.30 Czy może oznaczać to ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw – wynik poniżej 5,00 mIU/ml wyklucza ciążę. Niemniej z uwagi na fakt, że badanie wykonała Pani po 10 dniach od feralnego zbliżenia, to warto (w razie wątpliwości) ponowić badanie za kilka dni. Stężenie hormonu beta hCG powinno być równie niskie bądź niewykrywalne. Jeżeli jednak wzrośnie, może to oznaczać wczesną ciążę.

Więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej i jej poziomu w poszczególnych tygodniach ciąży w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.