Czy ten wynik bety nie jest za mały?

Witam. Zrobilam dwa testy ciążowe, ktore wyszly pozytywnie. Ostatnia miesiaczka byla 12 maja przy cyklach 28. 4 dni po spodziewanym okresie zrobilam bete hcg i wynik wynosi 841.5 czy to troche nie zamalo ? Kiedy powtorzyc badanie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

badanie gonadotropiny kosmówkowej, a więc beta-HCG, najlepiej jest powtarzać co 2-3 dni, aby można było zaobserwować wzrosty.

Nie wiemy, w którym tygodniu ciąży miała Pani dany wynik. Jednakże widełki hormonu beta-HCG są dosyć szerokie. Ponadto poziom gonadotropiny kosmówkowej to kwestia dosyć indywidualna i nawet niski wynik nie musi oznaczać nieprawidłowości. Warto to oczywiście monitorować jednocześnie wykonując USG ciąży oraz stosując się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.

Normy gonadotropiny kosmówkowej zostały opisane w naszym artykule, który można znaleźć pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.