Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to świadczy o tym, że jestem w ciąży?

Dnia 26 grudnia wspołżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, ostatni okres 12 grudnia, okres spóźnia mi się 5 dni. Wykonałam test ciążowy, który jest ujemny i badanie beta hcg. Wynik 1545,7 mIU/ml. 1-10 tydzień: 220-231000. Ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie. Czy jestem w ciąży? I dlaczego beta hcg jest takie podwyższone?
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno wskazać przyczynę fałszywego wskazania testu ciążowego – być może nie stosowała się Pani do instrukcji dołączonej do opakowania, a może wykonała Pani test za wcześnie. Niemniej badanie beta hCG jest zdecydowanie bardziej wiarygodne, bo nie tylko wykrywa gonadotropinę kosmówkową – czyli hormon obecny w organizmie kobiety tylko w czasie ciąży oraz przy niektórych nowotworach – ale precyzyjnie wskazuje jej stężenie.

To, jak sama Pani widzi, pozwala wskazać bardzo dokładnie tydzień ciąży. Zatem wszystko wskazuje na to, że jest Pani w ciąży i stąd to podwyższone beta hCG.

A o normach tego hormonu dla poszczególnych tygodni ciąży przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy