Czy taki wynik bHCG może oznaczać, że jestem w ciąży?

Witam. Robiłam wczoraj test płytkowy wyszedł pozytywny ostatnia miesiączkę miałam 13.02 a dzisiaj zrobiła test bhcg gdzie wyszedł wynik 191 czy to oznacza ciąże

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik badania laboratoryjnego na obecność we krwi hormonu beta hCG wskazuje jednoznacznie, że jest Pani w ciąży – niewykluczone, że jest to 4. tydzień.

Więcej na ten temat, a także interpretacja poziomu gonadotropiny kosmówkowej na poszczególnych etapach ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Może Pani wykonać ponownie badanie za około 2 dni, by sprawdzić dynamikę przyrostu hormonu, która pozwoli określić, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Warto również na tym etapie zastanowić się nad wyborem ginekologa, który będzie prowadził ciążę.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.