Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

podany wynik badania beta hCG może wskazywać na ciążę – mniej więcej 5. tydzień. Jeżeli doszło do zatrzymania miesiączki, a w poprzednim cyklu doszło do stosunku płciowego, to prawdopodobnie doszło do zapłodnienia.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

W przeciwnym wypadku wskazana jest wizyta u ginekologa w celu ustalenia przyczyny podniesionego poziomu hormonu zwanego gonadotropiną kosmówkową, który w organizmie ludzkim pojawia się w zaledwie kilku przypadkach, ponieważ fizjologiczne organizm ludzki nie wytwarza tego hormonu.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy