Czy taka beta to ciąża?

Zrobiłam badania z krwi Beata hcg wynik jaki dostałam to 2219 mlU/ml czy to oznacza ciąże? Jeśli tak to który tydzień?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, taki poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi wskazuje na ciążę – prawdopodobnie 5. tydzień. O prawidłowości przebiegu ciąży na tym etapie będzie można powiedzieć więcej po wykonaniu kolejnego testu beta hCG – mniej więcej po dwóch dobach, by sprawdzić czy i w jaki sposób poziom hormonu wzrasta.

Więcej informacji wraz z tabelą i wartościami dla poszczególnych tygodni ciąży odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.