Czy ten wynik wskazuje u mnie na poronienie?

Dzień dobry, W 29. dniu cyklu wykonałam w laboratorium oznaczenie poziomu beta HCG otrzymując wynik 13 mlU/ml. W kolejnych dniach (aż do 32. dnia cyklu) wykonywałam testy (różne firmy, o różnych porach, również z samego rana) z moczu o czułości 10 mlU/ml - każdy pokazał wynik negatywny. Czy możliwe, że doszło/dojdzie do poronienia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Planuję jutro udać się do laboratorium by zbadać jeszcze raz beta hcg w krwi.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę nie zakładać najgorszego. Testy ciążowe mogą dawać wynik fałszywie negatywny, jeśli są nieodpowiednio wykonane bądź poziom hormonu beta-HCG jest zbyt niski, aby go wykryć przy pomocy domowego testu ciążowego.

Dobrym pomysłem jest więc powtórzenie oznaczenia poziomu gonadotropiny kosmówkowej – najlepiej w odstępie kilku dni, aby sprawdzić, czy poziom beta-HCG wzrasta. Powinien on ulec podwojeniu co 2-3 dni i można to monitorować poprzez badanie krwi. Taki sposób jest najbardziej miarodajny i wiarygodny.

Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych-i-bhcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.