Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa, że jednak jestem w ciąży?

Dzień dobry. Biorę luteinę 50 mg (od 15 dnia cyklu, przez 10 dni) w celu wyregulowania cykli . W zeszłym miesiącu, mój cykl trwał 32 dni. W tym miesiącu kochałam się z mężem w 17 dniu cyklu. W 30 dniu, zrobiłam test ciążowy, który okazał się pozytywny. W 32 dniu cyklu okres sie nie pojawil, natomiast w 34 i 35 dniu cyklu, test ciazowy tej samej firmy i o tej samej czulosci wyszedl negatywny. Dzis juz 35 dzien cyklu, a okresu, czy jakiegokolwiek krwawienia brak. Czy w ewentualnej ciazy biochemicznej nie powinno przynajmniej dojsc do krwawienia zanim testy beda wychodzic negatywne? Czy jest ryzyko, ze zarodek obumarl, a macica sie z niego nie chce oczyscic? Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa, ze jednak jestem w ciazy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dopóki ginekolog nie wykluczy ciąży, to szansa jest.

Oprócz testów ciążowych z moczu warto również oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium. Badanie to jest bardziej miarodajne i pozwoli ostatecznie wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Różne wyniki testów ciążowych z moczu mogą oznaczyć, że któryś z nich był fałszywie negatywny lub fałszywie pozytywny. Trzeba to zweryfikować. Poronienie – nawet na wczesnym etapie, wiąże się z wystąpieniem pewnych dolegliwości. Jest to nie tylko plamienie bądź krwawienie, ale również bóle brzucha oraz gorączka. Proszę wykonać badanie beta-HCG i udać się z wynikiem do ginekologa.

Pytania o różne wyniki testów ciążowych umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych-i-bhcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.