Co oznacza raz pozytywny a potem negatywny test ciążowy?

Witam W maju o dwa dni spóźniła mi się miesiączka trwała niecałe trzy dni po zrobieniu testu ciążowego wyszedł pozytywny tydzień później test wyszedł negatywny po powtórzeniu testu kolejny wyszedł negatywny tydzień później po stosunku w śluzie było widać lekkie krwawienie Jestem tydzień przed miesiączką i mam brązowawy śluz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

różne wyniki testów ciążowych mogą oznaczać, że któryś z nich nie został poprawnie wykonany.

Ponadto zdarzają się przypadki testów fałszywie pozytywnych, jeśli kobieta przyjmuje leki wpływające na płodność. Również niektóre torbiele na jajniku dają w ten sposób o sobie znać, choć jest to rzadkością.

Wynik testu ciążowego jest pozytywny także w przypadku ciąży biochemicznej oznaczającej wczesne poronienie oraz ciąży pozamacicznej. Mimo, że w obu przypadkach ciąża nie jest kontynuowana, to pojawia się druga kreska.

Brązowa wydzielina może zwiastować zbliżającą się miesiączkę, jednak w kontekście różnych wyników testów ciążowych oraz krwawienia po ostatnim zbliżeniu warto byłoby skonsultować ten stan z ginekologiem.

Podobne pytanie znajduje się po kliknięciu w link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.