Prawdopodobieństwo ciąży a dwa pozytywne testy ciążowe

Witam, mam taki mały problem, a mianowicie ostatnią miesiączkę miałam 28.12.12r. a 2,3,4,5 kochałam się z moim narzeczonym. Miesiączkę miałam dostać 17.01.13r., ale nie dostałam. Miałam biegunkę i bóle brzucha, więc myśleliśmy, że to grypa jelitowa, ale jednak zrobiliśmy test ciążowy, który wyszedł negatywnie, lecz ja coś czułam. Miałam dziwne nastroje i bardzo często zaczęłam chodzić do toalety. Narzeczony się uparł i kupiliśmy jeszcze jeden test, ponieważ dalej nie miałam miesiączki, bolą mnie jajniki i piersi. Tym razem test wyszedł pozytywnie, więc zrobiliśmy jeszcze jeden i też pozytywnie. Czy to może być ciąża przy takim bólu jajników czy raczej choroba jajników, która wpłynęła na test. Bardzo proszę o odpowiedź na e-maila.

Witam! Wiele wskazuje na to, że jednak jest Pani w ciąży. Przyjmuje się, że domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty ostatniego zbliżenia. Nierzadko konieczne jest jednak powtórzenie testu za kilka dni, by uzyskać ostateczny wynik. Jeżeli nadal ma Pani wątpliwości co do swojego stanu, może Pani oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi, który daje 100% pewny wynik. Hormon ten również jest wychwytywany przez domowe testy ciążowe, ale zdarzają się czasem wyniki fałszywie dodatnie np. wskutek nieprawidłowego przechowywania testu. Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem ciążowym. Jej podwyższony wynik jednoznacznie wskazuje, że pacjentka jest w ciąży. Pozdrawiam