Kłucie jajnika i pozytywny test ciążowy - czy to naprawdę ciąża?

Witam! Od 7 miesięcy staramy się z moim partnerem o dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam 07.03.2013, dzisiaj mamy 11.04.2013 i okresu nie ma. Wczoraj z moczu popołudniowego zrobiłam test ciążowy i miałam w okienku 2 kreski z tym, że testowa była bardzo blada. Dzisiaj z moczu porannego dla pewności powtórzyłam test i mam taką samą sytuację. Dodam, że od kilku lat mam nawracające torbiele na jajniku lewym. Teraz kłuje mnie jajnik po lewej stronie, ale lekko. Nie wiem, czy robić test z krwi, czy jeszcze poczekać?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam! Pojawienie się drugiej kreski na teście ciążowym sugeruje ciążę. W obecnej sytuacji najlepszym postępowaniem byłoby oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi. Na tym etapie potencjalnej ciąży jest to jedyne badanie, które może ostatecznie rozwiać Pani wątpliwości. Domowe testy ciążowe w pierwszych dniach ciąży mogą dawać wyniki fałszywie ujemne, z kolei badanie USG może nie uwidocznić zagnieżdżonego pęcherzyka. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty