Czy istnieje możliwość, że to badanie z krwi nie wykryło jeszcze ciąży?

23.10 mogło dojść do ewentualnego zapłodnienia, ostatnia miesiączka była 29.09, ale mam nieregularne miesiączki, więc nie jestem w stanie określić dnia owulacji. 01.11 zrobiłam kilka testów ciążowych - połowa z nich pokazała bardzo blade kreski, druga połowa była negatywna. 02.11 poszłam na badanie beta hcg z krwi, które dało wynik poniżej 0.200 05.11 zrobiłam ponownie testy ciążowe. Tym razem wszystkie pokazały mocne kreski w minutę po zrobieniu testów. Używałam w obu przypadkach testów różnych firm. Czy istnieje możliwość, że badanie z krwi 02.11 nie wykryło jeszcze ciąży? Jeżeli nie, jakie inne dolegliwości mogą wskazywać na 8 pozytywnych testów z moczu i negatywny z krwi?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

badanie beta-HCG z krwi wykonane w laboratorium jest badaniem bardzo dokładnym. Jednakże zarówno w przypadku testów ciążowych aptecznych, jak i badania w laboratorium musi minąć odpowiedni czas, aby uznać je za wiarygodne.

Pierwsze testy ciążowe, które Pani wykonała mogły wyjść fałszywie negatywne. Mogło minąć za mało czasu, aby być pewnym im wiarygodności. Test z krwi można wykonać po około 10 dniach od współżycia. W Pani przypadku minęło równo 10 dni, ale być może było jeszcze za wcześnie.

Najlepiej jeszcze raz oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej. Tym razem wynik powinien być już wiarygodny. Skoro kolejne testy dają wynik pozytywny, to bardzo możliwe, że jest Pani w ciąży.

W naszym serwisie pojawiało się wiele pytań o różne wyniki testów ciążowych. Tutaj znajdzie Pani przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozne-wyniki-testow-ciazowych-i-bhcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.