Czy jest szansa, że jednak jestem w ciąży?

przyjmuję tabletki marvelon od ponad 6 lat. W cyklu przyjmowałam je codziennie, ale o różnych godzinach (czy to wpływa na skutecznosc? Podobno nie). Dostałam krwawienia z odstawienia, podczas którego odbyłam stosunek. Przyjełam dla pewności w ciągu 23 godzin escalpelle. Zrobiłam trzy testy ciążowe odpowiednio 2 i 3 tygodnie po stosunku ale nie z porannego moczu (dwa negatywne, jeden negatywny a po tygodniu jest widoczny cień cienia kreski jak wyjęłam test z kosza). Do 7dniowej przerwy zostały 3 dni. Czy jest szansa że jestem w ciązy? Piersi są bardzo tkliwe i powiekszone

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych Marvelon znaleźć można informacje, którą mówią, że opóźnienie w przyjęciu tabletki mniejsze niż 12 godzin, nie wpłynie na ich skuteczność.

W związku z tym, jeśli czas opóźnienia był krótszy niż 12 godzin, to ochrona antykoncepcyjna została zachowana i nie było potrzeby zażywania antykoncepcji awaryjnej Escapelle.

O tym, że nie jest Pani w ciąży świadczą również testy ciążowe, które dają wynik negatywny. Proszę więc nadal stosować tabletki zgodnie ze schematem.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-opoznieniem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ciaza-w-moim-przypadku-jest-mozliwa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieciogodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-zoely.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.