Czy powinnam nie zrobić 7-dniowej przerwy?

Dzien dobry Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne regularnie zawsze o godzinie ok 11:50. Wczoraj odbylam stosunek okolo godziny 23 ,okolo godziny 24 przypomnialam sobie ze nie przyjelam tabletki. Dodam ze to byla przed ostatnia tabletka żólta VINES. Czy szansa na ciąze byla wieksza jesli wzielam ją po 12 godzinach z minutami? Czy ma to wplyw co do minuty? Czy mam zaczac przyjmowac nowy blister i zrezygnowac z tabletek placebo czy kontynuowac normalnie? Bede wdzieczna za odpowiedz bo sama jestem zaklopotana.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki wyniosło więcej niż 12 godzin, to ochrona antykoncepcyjna mogła zostać zmniejszona.

W przypadku pominięcia tabletki Vines z trzeciego lub czwartego rzędu, należy zażyć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, a następnie kontynuować przyjmowanie pozostałych tabletek. Zielone tabletki placebo należy w tej sytuacji pominąć i od razu rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Producent Vines podaje również drugą opcję. Można zaprzestać przyjmowania żółtych tabletek i przejść bezpośrednio do tabletek placebo, pamiętając, że pierwszy dzień przerwy to dzień pominięcia tabletki.

Oba rozwiązania pozwolą Pani zachować skuteczność antykoncepcji.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/12-godzinne-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/12-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-naraya,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-12-h-opoznieniem-zmniejsza-skutecznosc-zabezpieczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.