12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, od roku biore tabletki antykoncepcyjne midian pare dni temu mialam przecinane dziaslo i dostalam antybiotyk, ktory obniza dzialanie antykoncepcji. Wczoraj pominelam tabletke kiedy tylko zorientowalam sie ze zapomnilam natychmiast zazylam tabletke. Niestety uplynelo wiecej niz 12 godz. Co teraz powinnam zrobic kontynuowac przyjmowanie antykoncepcji czy przyjac kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antybiotyk osłabiający działanie antykoncepcji wskazana jest dodatkowa barierowa metoda antykoncepcyjna w trakcie jego przyjmowania oraz 7 dni po. Jeżeli chodzi zaś o opóźnienie w przyjęciu tabletki to postępowanie uzależnione jest od tego w którym dniu przyjmowania miała miejsce cała sytuacja. Dokładne postępowanie jest szczegółowo opisane na ulotce każdego preparatu.