9-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Jeśli wzięłam tabletke antykoncepcyjną Novy***** 9 godzin później niż powinnam jestem dalej zabezpieczona przed ciążą ?? jest to 1 tydzień stosowania antykoncepcji. proszę o szybką odpowiedz. z góry dziękuje . Anna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.