Opóźnienie 10-godzinne w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Zacznę od tego że przez około 10 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne yasmin o stałej porannej porze, czyli około 8.00. Postanowiłam zmienić ten nawyk na porę wieczorną. Po skończonym okresie, pierwszego dnia przyjmowania tabletki (czyli w poniedziałek) zamiast o godzinie 8.00 wzięłam tabletkę około godziny 22-23. Następnie zapomniałam przyjąć tabletkę w środę ok. godz. 21, i zorientowałam się dzisiaj rano (czwartek), wzięłam o 7.00, więc minęło +- 10h, co wg ulotki nie wpływa na antykoncepcje, i dalej jestem zabezpieczona, ze względu, że minęło mniej niż 12h. Jednak zaczęłam się zastanawiać, bo nie wiem jak mój organizm traktuję zmianę nawyków godzinowych w 1 dniu po okresie na godzinę wieczorną, czy traktuje to jako zapomnianą tabletkę, czy wszystko jest ok ze względu, że to pierwszy dzień? Proszę o pilną odpowiedź czy występuje ryzyko zajścia w ciążę. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

10-godzinne przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej nie powinno zmniejszyć jej skuteczności w zapobieganiu ciąży. Zmieniła Pani porę przyjmowania tabletki, ale  na początku cyklu więła Pani już 2 tabletki o nowej porze. Jednak jeśli ma się Pani denerwować warto zastosować dodatkowo inny środek antykoncepcji (np.prezerwatywa).