Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźnienie 10-godzinne w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Zacznę od tego że przez około 10 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne yasmin o stałej porannej porze, czyli około 8.00. Postanowiłam zmienić ten nawyk na porę wieczorną. Po skończonym okresie, pierwszego dnia przyjmowania tabletki (czyli w poniedziałek) zamiast o godzinie 8.00 wzięłam tabletkę około godziny 22-23. Następnie zapomniałam przyjąć tabletkę w środę ok. godz. 21, i zorientowałam się dzisiaj rano (czwartek), wzięłam o 7.00, więc minęło +- 10h, co wg ulotki nie wpływa na antykoncepcje, i dalej jestem zabezpieczona, ze względu, że minęło mniej niż 12h. Jednak zaczęłam się zastanawiać, bo nie wiem jak mój organizm traktuję zmianę nawyków godzinowych w 1 dniu po okresie na godzinę wieczorną, czy traktuje to jako zapomnianą tabletkę, czy wszystko jest ok ze względu, że to pierwszy dzień? Proszę o pilną odpowiedź czy występuje ryzyko zajścia w ciążę. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

10-godzinne przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej nie powinno zmniejszyć jej skuteczności w zapobieganiu ciąży. Zmieniła Pani porę przyjmowania tabletki, ale  na początku cyklu więła Pani już 2 tabletki o nowej porze. Jednak jeśli ma się Pani denerwować warto zastosować dodatkowo inny środek antykoncepcji (np.prezerwatywa).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy