Dwudziestoczterogodzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. W zeszły wtorek zapomniałam przyjąć tabletkę, była to trzecia z blistra. W środę wzięłam automatycznie tabletkę z wtorku o zwykłej porze, nie zauważyłam pomyłki. Dopiero we czwartek rano zobaczyłam, że mam jedną tabletkę za dużo, wzięłam ją od razu, i tę z czwartku wieczorem o zwykłej porze. Wiem, że przez 7 dni działanie antykoncepcyjne nie było zachowane, ale czy od jutra już będzie, mimo że nie przyjęłam tej zapomnianej w ciągu 24h?

Aleksander Ropielewski

Po 7 dniach nieprzerwanego przyjmowania tabletek od czasu pominiętej w tym wypadku dawki nie musi Pani stosować dodatkowych metod antykoncepcji. Chronią Panią tabletki antykoncepcyjne.