Pominięta 16 tabletka antykoncepcyjna w trzecim tygodniu cyklu

Witam. Zapomniałam 16 tabletki (czwartek) w 3cim tygodniu. Po 20 godzinach przyjęłam zapomnianą tabletkę (piątek) i kolejną o normalnej porze. Chciałam nie robić przerwy i automatycznie przyjąć kolejny blister, natomiast w niedzielę doszło do stosunku, nie wiem co dalej? Przyjmuję tabletki regularnie od 1,5 roku. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Skoro przyjęła Pani zapomnianą tabletkę z trzeciego tygodnia zalecane jest rozpoczęcie kolejnego opakowania z pominięciem 7 -dniowej przerwy. W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu można także zakończyć przyjmowanie preparatu wcześniej (czyli dzień pominiętej tabletki potraktować jako pierwszy dzień przerwy) i po przerwie rozpocząć kolejne opakowanie.