Pominięta tabletka a stosunek seksualny

Witam. Zapomniałam 16 tabletki (czwartek) w 3cim tygodniu. Po 20 godzinach przyjęłam zapomnianą tabletkę (piątek) i kolejną o normalnej porze. Chciałam nie robić przerwy i automatycznie przyjąć kolejny blister, natomiast w niedzielę doszło do stosunku, nie wiem co dalej? Przyjmuję tabletki regularnie od 1,5 roku.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Są dwa zalecane sposoby postępowania w przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu.

1. Połknąć zapomnianą tabletkę jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie. Kolejne tabletki przyjmujemy o zwykłej porze. A kolejne opakowanie zaczynamy bez robienia 7-dniowej przerwy ("pod rząd").

2. Zrobić 7-dniową przerwę od dnia w którym się zapomniało tabletki.
W Pani przypadku sensowna jest 1. opcja, jako że przyjęła Pani już zapomnianą tabletkę i kolejną.

Pozdrawiam!