Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniona tabletka w drugim tygodniu

Witam, od niecałego roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, gdzie aktywne są 24 tabletki, a pozostałe 4 nazywane są "placebo". Jedną z tabletek w drugim tygodniu przyjęłam około 13,5 godziny później niż powinnam. W ulotce jest napisane, co należy w takiej sytuacji zrobić: "Pominięto jedną tabletkę w 8 – 14 dniu (drugi rząd) Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń." Jednak chciałabym się dowiedzieć, czy dobrze interpretuję ulotkę - co dokładnie znaczy "kolejne tabletki przyjmować o zwykłej porze"? Czy to oznacza, że mam wziąć wszystkie tabletki z opakowania, czy mogę ominąć cztery "placebo"?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj,
w Twoim przypadku powinnaś przyjąć zapomnianą tabletkę a następnie kolejną jaką powinnaś przyjąć o stałej porze o której zazwyczaj przyjmujesz tabletki- następnie kontynuuj przyjmowanie tabletek według schematu, także tabletki placebo- ochrona antykoncepcyjna wówczas także będzie zachowana.
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy