Zapomniałam 11 lub 12 tabletki z blistra - co teraz?

Witam. Zapomniałam 11. lub 12. tabletki z blistra, nie jestem pewna której. Zorientowałam się przy braniu 14. tabletki. W dniu brania 13. tabletki z opakowania odbyłam stosunek (ale tego dnia brałam tabletkę). Gdy zorientowałam się (w dniu brania 14. tabletki) zażyłam dwie od razu. Czy mogłam zajść w ciążę skoro pominęłam jedną tabletkę w drugim tygodniu? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ zapomniała Pani tabletki w 2 tygodniu, powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń.

Ponieważ przyjęła Pani tę zapomnianą tabletkę dwa dni później, ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Dla pewności warto stosować dodatkowe metody zabezpieczające przez kolejne 7 dni oraz wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.