Zapomniałam czwartej tabletki antykoncepcyjnej - co teraz?

Witam, biorę tabletki od roku najpierw był to c*** a teraz y**. Mam problem, ponieważ zapomniałam czwartej tabletki z opakowania (w czwartek) w piątek i sobotę zażyłam tabletkę normalnie natomiast w niedziele zauważyłam że nie wzięłam czwartkowej więc wzięłam w niedziele tą tabletkę czwartkową i niedzielną. Do tego w czwartek współżyłam. Jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży? Czy mogę kontynuować branie tabletek? Kiedy najlepiej wykonać test ciążowy? Bardzo rosiłabym o odpowiedz. Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę a kolejne o stałej porze. Natomiast przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Pani tak nie postąpiła zatem istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Test ciążowy należy wykonać 10-14 dni po stosunku. W przypadku ujemnego wyniku należy test powtórzyć po około tygodniu.
Tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Pozdrawiam