Za późno przyjęłam tabletkę, czy mogę zajść w ciążę?

Witam, spóźniłam się z tabletką o 27 godzin. Powinnam wziąć wczoraj o 18, a wzięłam dzisiaj obie o 21. Dodam, że biorę tabletki regularnie od ok 2 lat i pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja. Zapomniana tabletka (+ druga) została zażyta 6 tego dnia pierwszego tygodnia. Doszło do stosunku w tym czasie. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę a kolejne należy przyjmować o stałej porze. Przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia istnieje ryzyko ciąży. Dlatego po około 10-14 dniach powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam