Jak postąpić dalej: pominęłam tabletkę

Witam! Stosuje tabletki od ponad pół roku... teraz był luty i nie wiem skąd przyszło mi do głowy ze kolejna tabletkę (pierwsza po 7dniowej przerwie) powinnam wziąć w sobotę a nie jak zwykle w pt... Pierwszą zażyłam w sobotę o normalnej porze, a ta zapomnianą też w sobotę, ale o 1 w nocy kiedy zorientowałam się, że byłam w błędzie... Przed 1 w nocy kochałam się z chłopakiem:/ Jakie jest ryzyko? Proszę o odpowiedź...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę a kolejne o stałej porze. Pani tak właśnie postąpiła. Ponadto przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.Ponieważ doszło do współżycia w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki istnieje możliwość ciąży. Po około 10-14 dniach od stosunku należy wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam