Pominięta tabletka - co robić?

Witam! Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 już kilka lat. Wyjechałam na weekend i zapomniałam zabrać ze sobą tabletki. Tabletkę powinnam zażyć w sobotę, około godziny 22-23, ale przyjęłam ją dopiero wraz z kolejną dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek (ok. godz. 1 w nocy). Jakie mogą być tego konsekwencje i jak najlepiej postąpić dalej w tej sytuacji? Nadmieniam, że od dłuższego czasu nie współżyłam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Rozumiem, że pominięta tabletka pochodziła z trzeciego tygodnia. W takiej sytuacji są dwa wyjścia. Jednym z nich jest jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki, a kolejne tabletki należy przyjmować o stałej porze. Po zakończenu tabletek z obecnego opakowania, należy zrezygnować z 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek będzie zachowane.
Pozdrawiam