Co robić w przypadku pominięcia pigułki?

Dzień dobry! Wczoraj o godzinie 21 powinnam zażyć ostatnią tabletkę Novynette z opakowania. Dziś rano o godzinie 9.30 dopiero to zrobilam, więc już więcej, niż 12 godzin minęło. Co w tej sytuacji powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, jednym z wyjść jest jak najszybsze zażycie pomniętej tabletki, a następnie rozpoczęcie kolejnego opakowania tabletek bez robienia 7 dniowej przerwy. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
Pozdrawiam