Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki w pierwszym dniu 3-go tygodnia

Witam, pominęłam tabletkę w pierwszym sniu 3-go tygodnia, tj. nie wzięłam tabletki w 15 dniu zażywania, wzięłam ją w 16 dniu (19 godzin po terminie). Następną zażyję tego samego wieczora o stałej porze. Ma się to tak: pierwszą tabletkę z opakowania wzięłam 17.02.11, a 03.03.11 o godz. 22-giej zapomniałam zażyć tabletkę.Pominiętą tabletkę wzięłam 04.03.11 o godz. 19.30 i kolejną wezmę o 22-giej. Do tej pory leki te tabletki brałam w miarę regularnie. Jak postępować dalej? Czy mogę robić przerwę 7 dniową? Czy nie robić przerwy i zażywać kolejne opakowanie bez przerwy? Z góry dziękuję za pomoc. Ela

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
W tej sytuacji nie powinna Pani robić 7 dniowej przerwy. Należy od razu zacząć kolejne opakowanie tabletek. Wówczas ich działanie antykoncepcyjne zostanie zachowane.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy