Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

3 ostatnie tabletki a przesunięcie okresu

Moje pytanie dotyczy 3 ostatnich tabletek z opakowania. Jadę za tydzień w góry i nie chciałabym mieć okresu. Zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca i jeśli je wezmę, okres przypadnie mi akurat na wyjazd. Chciałabym więc go troszkę przyśpieszyć. Czy istnieje możliwość pominięcia tych trzech ostatnich tabletek?

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Gdyby zapomniała Pani zażyć pigułki w trzecim tygodniu cyklu, to ulotka leku zaleciłaby Pani zaprzestanie zażywania pigułek i przejście do 7-dniowej przerwy, a następnie rozpoczęcie nowego opakowania (proszę sprawdzić w ulotce swojego preparatu). W takiej sytuacji skuteczność antykoncepcji jest zachowana. Tak więc prawdopodobnie mogłaby Pani rzeczywiście nie zażyć tych trzech ostatnich pigułek i zrobić od razu 7 dni przerwy.

Jeżeli zależy Pani na braku miesiączki w terminie wyjazdu, to może też Pani po prostu pominąć 7-dniową przerwę i przejść od razu do drugiego opakowania (wziąć jedno opakowanie od razu po drugim). Miesiączka pojawiłaby się prawdopodobnie pod koniec drugiego opakowania.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy