3 ostatnie tabletki a przesunięcie okresu

Moje pytanie dotyczy 3 ostatnich tabletek z opakowania. Jadę za tydzień w góry i nie chciałabym mieć okresu. Zostały mi jeszcze 3 tabletki do końca i jeśli je wezmę, okres przypadnie mi akurat na wyjazd. Chciałabym więc go troszkę przyśpieszyć. Czy istnieje możliwość pominięcia tych trzech ostatnich tabletek?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gdyby zapomniała Pani zażyć pigułki w trzecim tygodniu cyklu, to ulotka leku zaleciłaby Pani zaprzestanie zażywania pigułek i przejście do 7-dniowej przerwy, a następnie rozpoczęcie nowego opakowania (proszę sprawdzić w ulotce swojego preparatu). W takiej sytuacji skuteczność antykoncepcji jest zachowana. Tak więc prawdopodobnie mogłaby Pani rzeczywiście nie zażyć tych trzech ostatnich pigułek i zrobić od razu 7 dni przerwy.

Jeżeli zależy Pani na braku miesiączki w terminie wyjazdu, to może też Pani po prostu pominąć 7-dniową przerwę i przejść od razu do drugiego opakowania (wziąć jedno opakowanie od razu po drugim). Miesiączka pojawiłaby się prawdopodobnie pod koniec drugiego opakowania.

Pozdrawiam!