Ból brzucha przy zażywaniu tabletek

Mam duży problem. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Starałam się nie zapominać o przyjmowaniu tabletki, ale ostatnio zdarzyło mi się to w ostatnim tygodniu przyjmowania. Nie zażyłam dwóch tabletek. Potem nie chciałam mieć okresu, więc zaczęłam zażywać tabletki z nowego opakowania. Ale po czterech dniach od wzięcia pierwszej tabletki z nowego opakowania zaczęłam plamić. Trwa to już 1,5 tygodnia i często towarzyszą temu lekkie bóle brzucha (takie jak przy miesiączce), które nasilają się przy silnych przeżyciach, których miała ostatnio sporo. Powiedzcie jakie mogą być tego przyczyny i czy muszę iść do ginekologa. Może samo się to unormuje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zajrzeć do ulotki stosowanych przez Panią pigułek i poszukać instrukcji postępowania w razie pominięcia tabletki. Najprawdopodobniej jest tam zalecone, aby w przypadku pominięcia pigułki w 3 tygodniu pominąć 7-dniową przerwę i od razu przejść do nowego opakowania (lub rozpocząć 7-dniowa przerwę w dniu, w którym pominięto tabletkę). W przypadku pominięcia przerwy między opakowaniami miesiączka może wystąpić pod koniec drugiego blistra. Może wystąpić także plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania drugiego blistra. Jeśli jednak nadal jest Pani zaniepokojona, proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!