Zapomniana 18 tabletka

Witam. Mam 21 lat. Biorę R*** od 5 miesięcy zawsze o godzinie 23. Wczoraj w tym czasie współżyłam z chłopakiem i zapomniałam wziąć tabletki. Jest to 18 tabletka z blistra. Dzisiaj się zorientowałam i szybko wzięłam... Niestety, minęło już 12 godzin. Czy jest ryzyko ciąży? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przyjęcie tabletki z opóźnieniem większym niż 12 godzin należy potraktować jako pominięcie tabletki. Proszę zajrzeć do ulotki stosowanych przez Panią pigułek i poszukać instrukcji postępowania w razie pominięcia tabletki w ostatnim tygodniu cyklu. Najprawdopodobniej (ale proszę to sprawdzić) jest tam zalecone, aby w przypadku pominięcia pigułki w 3 tygodniu zakończyć opakowanie, a potem pominąć 7-dniową przerwę i od razu przejść do nowego opakowania. W przypadku pominięcia przerwy między opakowaniami miesiączka może wystąpić pod koniec drugiego blistra. Może wystąpić także plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania drugiego blistra. Innym sposobem jest rozpoczęcie 7-dniowej przerwy w dniu, w którym pominięto tabletkę, a po przerwie rozpoczęcie nowego opakowania (niedokończone stare opakowanie trzeba wyrzucić). Jeżeli postąpi Pani według zaleceń producenta leku, ochrona przed ciążą będzie najprawdopodobniej zachowana.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy