Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięta tabletka z pierwszego opakowania (2 dni)

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy. Po 7-dniowej przerwie powinnam wziąć tabletkę z kolejnego opakowania, jednak kolejne opakowanie udało mi się zakupić dopiero trzy dni później. Miałam więc 9-dniową zamiast 7-dniową przerwę, zanim zażyłam pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. Jak długo powinnam zachować abstynencję lub dodatkowo się zabezpieczać: 7 dni czy też dopóki nie skończy się bieżące opakowanie tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli współżyła Pani podczas przerwy między opakowaniami, to niestety istnieje ryzyko ciąży - proszę wykonać test ciążowy za jakieś 3 tygodnie.

W Pani przypadku trudno przewidzieć skuteczność antykoncepcyjną tabletek w tym cyklu... Rozpoczęcie nowego opakowania zbyt późno należy potraktować jako pominięcie dwóch pigułek w pierwszym tygodniu cyklu... Chyba najlepiej będzie, jeśli będzie Pani stosować dodatkową antykoncepcję przez cały ten cykl, przez 7 dni przerwy (można tę przerwę pominąć i od razu przejść do nowego blistra) oraz przez pierwszych 7 dni zażywania pigułek z nowego opakowania. Wiem, że to dość długo, ale chyba warto podjąć takie środki ostrożności.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy