Pominięcie dwóch tabletek w pierwszym tygodniu cyklu - co robić?

Dzień dobry! Mam 26 lat, tabletki biorę od ponad roku codziennie o godz. 17.00. Od soboty zaczęłam brać nowe opakowanie, zażyłam w sobotę, niedzielę, a w poniedziałek i wtorek zapomniałam, o zgrozo! Przypomniałam sobie dzisiaj, około godz. 7.00 rano, i zaraz, bez namysłu, połknęłam te zaległe dwie tabletki. Czy powinnam wziąć środową tabletke jak zwykle o godz. 17.00? Czy jest już za późno i tabletki nie dadzą mi ochrony? Bardzo proszę o pomoc, szybką w miarę możliwości, i z góry przepraszam za swoją głupotę ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani w tygodniu poprzedzającym pominięcie tych dwóch tabletek, to istnieje ryzyko ciąży - przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.

Trudno przewidzieć skuteczność antykoncepcyjną tabletek w tym cyklu... Chyba najlepiej będzie, jeśli będzie Pani dalej zażywać pigułki, stosując jednocześnie dodatkową antykoncepcję  przez cały ten cykl, przez 7 dni przerwy oraz przez pierwszych 7 dni zażywania pigułek z nowego opakowania. Wiem, że to dość długo, ale chyba warto podjąć takie środki ostrożności?

Pozdrawiam!