Pominięcie dwóch tabletek w trzecim tygodniu

Jestem na trzecim tygodniu opakowania. Nie wiem, jak to się stało, ale zapomniałam wziąć tabletki w środę i czwartek. W piątek wieczorem doszło do stosunku (nie skończonego we mnie, jeśli to ma jakieś znaczenie). W piatek po tym stosunku, kiedy chciałam normalnie zażyć piątkową tabletkę, zorientowałam się, że nie wzięłam tych dwóch tabletek. Wzięłam dwie tabletki naraz (czyli tę środową i czwartkową), może pochopnie przeczytałam tę ulotkę... Dziś rano zauważyłam krwawienie, o którym pisali w ulotce, że może wystąpić. Nie wiem, co mam teraz robić... zostały mi dwie tabletki do końca. Czy rzeczywiście w 3 tygodniu jest mniejsze prawdopodobieństwo niż np. w 1? Czy mam dokończyć to opakowanie, zostały mi dwie tabletki. Chyba powinnam, bo już wczoraj po tej dwudniowej przerwie wzięłam dwie tabletki, może połączę dwa opakowania bez 7-dniowej przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Proszę uważniej czytać ulotkę - wszystkie informacje są w niej zawarte.
2. To, czy do wytrysku doszło w pochwie czy poza nią, nie ma istotnego znaczenia - stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną.
3. Ryzyko zajścia w ciążę w przypadku pominięcia tabletki jest najmniejsze w 2 tygodniu. W pierwszym i trzecim ryzyko jest porównywalne.
4. W przypadku pominięcia tabletki z 3 tygodnia wyjścia są 2:
a) nie przyjmować zapomnianych tabletek tylko OD RAZU zacząć przerwę, która nie może być dłuższa niż 7 dni, co z kolei wiąże się z wczęsniejszym niż zwykle rozpoczęciem kolejnego opakowania (to rada na przyszłość, ponieważ Pani już przyjęła zapomniane tabletki);
b) przyjąć jak najszbyciej zapomniane tabletki, wziąć pozostałe tabletki o czasie ORAZ rozpocząć nowe opakowanie BEZ robienia przerwy.

W przypadku zastosowania którejś z ww. strategii, ryzyko ciąży jest minimalne.