Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu - co należy zrobić?

Witam serdecznie! W poniedziałek zaczęłam trzeci tydzień z blistra. Biorę tabletki zawsze o tej samej porze (o godz. 21:00), jednak we wtorek kompletnie zapominałam o tabletce. Przyjęłam ją w środę około godz. 17:00. Do końca blistra pozostały mi jeszcze dwie tabletki z trzeciego tygodnia (sobota i niedziela) i cztery z pierwszego (pierwszą tabletkę w pierwszym tygodniu wzięłam w piątek). Czy powinnam zacząć od razu kolejny blistr bez siedmiodniowej przerwy? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Przyznam, że nie rozumiem, jakie tabletki Pani pozostały. W przypadku preparatów dwuskładnikowych (21 tabletek+7 dni przerwy) nie ma znaczenia, od której tabletki Pani zacznie opakowanie.

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszych dniach w trzecim tygodniu możliwe są dwa wyjścia. Po pierwsze, wcześniejsze zrobienie siedmiodniowej przerwy. Po drugie, przyjęcie zapomnianej tabletki tak szybko, jak to możliwe wraz z kontynuowaniem danego blistra. W opcji numer dwa konieczne jest rozpoczęcie nowego blistra tuż po zakończeniu obecnego.

W Pani sytuacji, gdy zdecydowała się Pani na przyjęcie zapomnianej tabletki pozostaje opcja numer dwa, czyli niewykonywanie siedmiodniowej przerwy. Miesiączka najprawdopodobniej pojawi się dopiero za miesiąc.

Pozdrawiam