Zapomniałam tabletki w trzecim tygodniu i odbył się stosunek - co z ochroną antykoncepcyjną?

Witam! Wczoraj (niedziela) wzięłam ostatnią, 21 tabletkę z blistra. w piątek, odbyłam stosunek z moim partnerem i wzięłam tabletkę (19) o określonej godzinie, ale nazajutrz zapomniałam i tabletkę z soboty (20) przyjęłam po równo 12 godzinach następnego dnia, nie mogłam zastosować żadnej z metod w razie zapomnienia tabletki, bo przyjęłam od razu, gdy to zauważyłam, a niestety nie mam pieniędzy na nowy blister, żeby brać tabletki nie robiąc przerwy. Czy w tym wypadku okres dostane tak jak zwykle? Dziś mam pierwszy dzień przerwy, okres dostaje zwykle 3 dnia, gdy tabletki biorę prawidłowo. Czy istnieje ryzyko, że jestem w ciąży? Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Skoro czas, w którym przyjęła Pani zapomniana tabletkę jest graniczny, bezpieczniej przyjąć, że przekroczono 12 godz. i wdrożyć właściwe w tej sytuacji postępowanie. Skoro nie miała Pani możliwości przyjęcia bez przerwy kolejnego opakowania możliwe było nie przyjęcie zapomnianej tabletki i rozpoczęcie wcześniej siedmiodniowej przerwy. Pani nie postąpiła zgodnie z zaleceniami, ale możliwe, że krwawienie z odstawienia wystąpi w podobnym czasie od ostatniej tabletki jak to było do tej pory.