Zapomniałam o przyjęciu ostatniej tabletki

Witam! Zapomniałam przyjąć ostatnią tabletkę z blistra. Opóżnienie było większe niż 12 godzin, dokładnie 24 godziny. W dniu, w którym miał nastąpić pierwszy dzień 7-dniowej przerwy przyjęłam pominietą tabletkę równocześnie z 1 tabletką z nowego opakowania. Kontynuuję przyjęcie pozostałych tabletek bez 7-dniowej przerwy. Czy postąpiłam prawidłowo?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo. Proszę dalej zażywać tabletki z nowego opakowania. Przerwę proszę zrobić po tym nowym opakowaniu. Pod koniec tego drugiego blistra albo w jego trakcie, może pojawić się krwawienie albo plamienie. Proszę się tym nie niepokoić.

Pozdrawiam!