Co robić, gdy zapomniałam wziąć tabletkę i prawdopodobnie minęły 24 godziny?

Witam! Mam pytanie dotyczące zapomnianej tabletki w 3. tygodniu. Wczoraj wieczorem zorientowałam się, że zapomniałam wziąć tabletkę i bez zastanowienia postąpiłam tak, jak jest to zalecone na ulotce - przyjęłam zapomnianą tabletkę razem z tą, co miałam przyjąć wczoraj i nie będę robić 7-dniowej przerwy. Teraz, w momencie przyjęcia dwóch tabletek, pozostały mi 3 tabletki, aby skończyć opakowanie. Jednak po fakcie zorientowałam się, że bardzo prawdopodobne jest, że minęły 24 godziny. Co teraz powinnam robić? Zastosować to co jest zalecane w ulotce tj. brać tabletki do końca i dalej kolejne opakowanie bez przerwy? Czy jestem zabezpieczona, mimo prawdopodobnie, minięcia 24 godzin? Bardzo proszę o odpowiedź! Serdecznie pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli postąpi Pani tak, jak opisano w ulotce (tj. nie wykona 7-dniowej przerwy), działanie antykoncepcyjne powinno być przez cały czas pełne. Nie ma znaczenia, czy opóźnienie wynosiło np. 20 czy 28 godzin. Ważne, że było dłuższe niż 12 godzin (przed konsekwencjami chroni nie wykonywanie przerwy).