Zapomniana tabletka a ryzyko ciąży

Biorę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych wczoraj (sobota) nie wzięłam tabletki i doszło do stosunku, następnego dnia (niedziela) wzięłam 2. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Proszę mi napisać, że nie? Czy lepiej sięgnąć po tabletkę PO ( nie minęło 72 h ) Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Informacja o numerze tabletki jest tu najważniejszym czynnikiem rokowniczym. W obecnej sytuacji, kiedy przyjęła Pani tabletkę z 24-godzinnym opóźnieniem konieczne jest rozpoczęcie nowego blistra zaraz po zakończeniu obecnego. Oznacza to, że w tym cyklu nie zrobi Pani 7-dniowej przerwy, a krwawienie wystąpi dopiero za miesiąc. Przy takim postępowaniu będzie Pani całkowicie zabezpieczona i nie będzie potrzeby stosowania tabletki alarmowej.
Pozdrawiam