Zapomniana tabletka antykoncepcyjna w drugim tygodniu

Witam! Wczoraj powinnam wziąć około 19, 9 tabletkę z blistra, jednak wzięłam ją dziś rano o 8. To początek drugiego tygodnia. Na opakowaniu jest napisane, że skuteczność nie jest zmniejszona, jednak mam obawy, bo w sobotę rano odbył się stosunek płciowy, czyli prawie dwa dni przed zapomnianą tabletką. W ulotce nie ma nic o tym, czy taki stosunek jest niebezpieczny.

Witam serdecznie!

Producent informuje, że pominięcie tabletki w drugim tygodniu blistra nie wiąże się z obniżeniem skuteczności preparatu. Należy jednak podkreślić, że dla zachowania pełnego zabezpieczenia konieczne jest przyjęcie zaległej tabletki, nawet z kilkunastogodzinnym opóźnieniem.

Wspomniany stosunek mający miejsce 2 dni przed pominięciem tabletki będzie można zatem uznać za w pełni zabezpieczony w sytuacji, gdy przyjmie Pani zaległą tabletkę, a kolejne będzie Pani przyjmować o wyznaczonej porze.

Pozdrawiam