Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu

Biorę tabletki Yaz 24+4, kompletnie zapomniałam wziąć 9 tabletki (piątek) jasnoróżowej, po czym w sobotę rano współżyłam, nawet nie zauważając że 10 tab. (sob) wzięłam za piątek i dopiero w niedzielę przy 11 tabl. Skojarzyłam sytuację pominięcia w piątek tabletki, dlatego w niedzielę wzięłam dwie (zaległa oraz za niedzielę) po czym automatycznie w sobotę, nawet zażywając 10 tabl. dostałam okres (trwał 4 dni) obawiając się ciąży w poniedziałek wzięłam tabletkę po stosunku 72h. Po czym normalnie nadal kończyłam blister, następnie po wzięciu 25 tabletki (1 tabletka biała nieczynna) odbyłam stosunek z wytryskiem w środku, następnie wzięłam w poniedziałek 26 tabl. (2 biała tabl.) po czym przestraszyłam się uważając i po pominięciu 9 tabletki dostałam okres, więc być może teraz moja ochrona nie idzie normalnym trybem i być może stosunek po wzięciu 1 białej tabletki mógłby spowodować ciążę, bo przecież okres dostałam jakby w połowie blistra, więc teraz białe tabletki nieczynne + współżycie nie dają mi ochrony i przestraszona po 2 białej tabletce zaczęłam nowy blister, czyli 1 jasnoróżową tabletkę z kolejnego blistra pomijając 2 kolejne białe ze starego. A teraz zastanawiam się czy to miało sens, czy to nie zmniejszyło mojej ochrony. Czy tabletka ''po'' 72h nie zaburzyła mojego harmonogramu brania tabletek, czy nadal do końca tego blistra byłam odpowiednio zabezpieczona nawet, jeśli okres dostałam w połowie zaraz po pominięciu tabletki. Teraz już sama nie wiem co lepsze. Martwię się a nigdzie o tym nie znalazłam na forum. Proszę o pomoc. Dodam, że tabletki biorę regularnie od ponad roku i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja.

Witam serdecznie! W przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu blistra konieczne jest jak najszybsze przyjęcie zaległej tabletki. Producent podaje, iż podobne sytuacje mające miejsce w tym czasie nie wiążą się z obniżeniem skuteczności preparatu i dlatego nie wymagane jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Decyzja o przyjęcie tabletki alarmowej wydaje się być bezpodstawna. W obecnej sytuacji musi zdawać Pani sprawę z zaistniałego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Opisywane krwawienie w połowie opakowania nie było miesiączką właściwą, a jedynie tzw. krwawieniem z odstawienia, efektem pominięcia tabletki. Reasumując w minionym miesiącu ryzyko ciąży nie zostało istotnie podwyższone. W przyszłości, w przypadku pominięcia tabletki proszę stosować się do zaleceń producenta podanych w ulotce. Pozdrawiam