Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną

Witam! Mam problem, otóż biorę już 4 miesiące jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne i już nie karmię piersią, ale moja ginekolog kazała mi jeszcze brać, bo nie miałam jeszcze po porodzie pierwszej miesiączki. Niedawno dostałam, a było to 17 w sobotę, i trwała aż do 24 w sobotę z tym, że nie robiłam przerwy w braniu tabletek, bo, jak pisze, to się nie robi przerwy. Po okresie cały czas biorę, i zamiast wziąć tabletkę w poniedziałek, to wzięłam w niedzielę, a dziś jest wtorek i wzięłam normalnie we wtorek, a w poniedziałek jest pominięta tabletka. Zostało mi jeszcze 6 tabletek do końca opakowania, ale jak brać, skoro jedna pominęłam i zamiast w niedzielę wziąć to wezmę w poniedziałek, to czy nadal będę zabezpieczona? Czy dalej brać i czy jestem nadal zabezpieczona? Proszę o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę przeczytać ulotkę swojego leku - najprawdopodobniej producent zaleca, aby w przypadku pominięcia jednej tabletki jednoskładnikowej dalej zażywać tabletki i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 kolejnych dni po pomyłce. Ryzyko ciąży może być związane także ze stosunkami odbytymi przed pominięciem tabletki, dlatego należy wykonać test ciążowy około 2-3 tygodnie po pominięciu tabletki. W razie wątpliwości proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam!