Pominęłam przerwę, ale zapomniałam 3 tabletki z nowego blistra - czy byłam zabezpieczona?

  W piątek o 15 wzięłam ostatnią tabletkę, ale nie robiłam przerwy (wyjazd wakacje) i w sobotę rozpoczęłam nowe opakowanie. W niedzielę doszło do stosunku a w poniedziałek zapomniałam tabletki wzięłam ją dopiero o 8 we wtorek i o 15 kolejną, czyli minęło ponad 12h. Czy możliwa jest ciąża? Kiedy będę znów zabezpieczona? W jaki sposób brać dalej tabletki?

Witam serdecznie!

Jak zapewne zdaje sobie Pani sprawę, przyjęcie tabletki z ponad 12-godzinnym opóźnieniem  obniża skuteczność antykoncepcji. Taka sytuacja jest wskazaniem do stosowania dodatkowych metod antykoncepcji przez 7 kolejnych dni.

Ze względu na niewykopywanie 7dniowej przerwy po poprzednim blistrze stosunek mający miejsce przed pominiętą tabletką można uznać za zabezpieczony.

Postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta nie wpłynęło na dalsze stosowanie preparatu. Kolejne tabletki powinna Pani przyjmować wg starego schematu.

Pozdrawiam