Czy byłam zabezpieczona w trakcie przerwy?

Witam. Dziś zaczełam 3 opakowanie Microgynonu. Pierwszą tabletkę wzielam 8 dnia od odstawienia. W trakcie brania drugiego blistra, od 14 do 17 tabletki brałam dożylnie amoksiklav. Oraz druga tabletkę z drugiego blistra wzięłam z opóźnieniem9 h . Moje pytanie brzmi: czy mimo tych zawirowań byłam zabezpieczona w trakcie przerwy? Chodzi głownie o 5 dzień od odstawienia. Dzieki :)
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. 9 godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki nie zmniejsza ochrony antykoncepcyjne. Jeśli chodzi zaś o amoksiklav to jak najbardziej może on zmniejszyć działanie doustnej antykoncepcji. Producent zaleca dodatkowe zabezpieczanie się w trakcie jego przyjmowania oraz 7 dni po, czyli w Pani przypadku do 3 dnia przerwy włącznie. W tym przypadku możemy uznać, że 5. dnia przerwy była Pani ponownie chroniona.