Czy po zakończeniu 7-dniowej przerwy i przyjęciu tabletki z nowego blistra będę zabezpieczona?

Ostatnio rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Biorę je regularnie, żadnej nie pominęłam. Obecnie jestem w czasie 7dniowej przerwy. Czy po zakończeniu przerwy, gdy wezmę pierwszą tabletkę z nowego blistra będę już zabezpieczona?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest Pani zabezpieczona zarówno podczas 7 dniowej przerwy jak i po przyjęciu pierwszej tabletki z nowego blistra.