Biorę tabletki. Czy podczas siedmiodniowej przerwy też jestem zabezpieczona?

Witam. Mam 22 lata i chciałabym zadać pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych. 23 dni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Od dwóch dni mam 7dniową przerwę w stosowaniu leku z uwagi na oczekiwanie na miesiączkę. Jednakże dzisiaj kochaliśmy się z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń. Nadmienię jednak, że nie skończył w środku. Czy podczas tej 7dniowej przerwy również jestem zabezpieczona? Patrząc na to że to było pierwsze opakowanie? Dodam, że nie pominęłam żadnej tabletki. Jeśli to może pomóc to dodam, że choruję na niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli tabletki przyjmowałaś regularnie, o stałej porze, oraz nie pominęłaś żadnej tabletki w trakcie 7-dniowej przerwy jest zachowana skuteczność antykoncepcyjna, pod warunkiem, że kolejne opakowanie rozpoczniesz w prawidłowym terminie.
Pozdrawiam!