Czy mogę wcześniej rozpocząć siedmiodniową przerwę?

Witam. Przyjmuję od pół roku tabletki N********. Ostatnio nie zrobiłam 7-dniowej przerwy i zaczęłam od razu kolejne opakowanie, które właśnie kończę, jutro powinnam przyjąć ostatnią tabletkę. Czy mogę ją pominąć i potraktować jutrzejszy dzień jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy? Byłoby mi wygodniej, gdyż raz zgubiłam jedną tabletkę, poza tym pożądane byłoby przesunięcie okresu na inny dzień. Czy jeśli jutro nie przyjmę tabletki, ochrona antykoncepcyjna będzie zmniejszona i powinnam stosować dodatkowe metody? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Oczywiście istnieje możliwość pominięcia ostatniej tabletki i przejścia od razu do 7-dniowej przerwy. Musisz jednak pamiętać, żeby przerwa trwała dokładnie 7 dni. Oznacza to, że jeżeli zwykle rozpoczynałaś nowy blister np. we wtorki, od teraz będziesz zaczynała od poniedziałku.

Ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.

Pozdrawiam.