Zgubiona 21 tabletka a 7 dniowa przerwa

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Pominęłam ostatnią tabletkę (21), ponieważ ją zgubiłam. Czy w takim wypadku bezpieczniej jest, bym zrobiła 7-dniową przerwę, czy od razu rozpoczęła branie tabletek z nowego opakowania? Jeśli mam wybrać 2. opcję, to zacząć od soboty (czyli dnia wczorajszego, w ktorym tabletka została pominięta), czy od niedzieli, dnia dzisiejszego? (Jeszcze jedna sprawa, że w tym miesiącu w poprzednią sobotę [17.04] pominęłam jedną tabl. i wzięłam ją w niedzielę rano).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani w tej sytuacji rozpocząć 7-dniową przerwę wcześniej o jeden dzień (czyli w sobotę) lub zacząć przyjmować kolejne opakowanie - też od soboty. Nie ma znaczenia, którą opcję Pani wybierze.

Pominęła Pani ostatnią tabletkę z drugiego tygodnia i przyjęła ją Pani następnego dnia razem z  tabletką przypadającą na ten dzień. Działanie antykoncepcyjne nie powinno być więc obniżone. Dla spokoju, proszę jednak pod koniec 7-dniowej przerwy zrobić test ciążowy.

Pozdrawiam!